بک لینک چیست ؟

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزانم شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد ک اصلا بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن چه میتواند باشد .  ما امروز در وبلاگ مکسی وب می خواهیم درباره یکی از تاثیرگذار ترین روش ها برای کسب رتبه سایت از گوگل و موتور های جست و جو یعنی بک لینک صحبت کنیم.در ابتدا باید بگویم ک بک لینک یا همان (لینک بیلدینگ) ارتباط عمیقی با لینک ها دارد به زبان ساده تر ما با استفاده از لینک ها بک لینک را در سایت ها ایجاد میکنیم.ما در ادامه به شکلی جامع و کامل شما را با این مفهوم آشنا خواهیم کرد .

در واقع بک لینک ها یکی از مهم ترین و اثر گذار ترین فاکتور ها برای رشد یک سایت میباشد زیرا ک این روش علاوه بر کسب سئو سایت بهتر امکان ترافیک بالا تری را در سایت شما توسط کاربران ایجاد میکند. و همین دلیل کافی برای رشد سایت شما خواهد بود زیرا ک ترافیک ها باعث جلب نظر گوگل به سایت شما میشود و گوگل تشخیص میدهد ک سایت شما مفید و سودمند واقع شده و به همین علت به شما را در میان سایت ها ارزشمند دانسته و برای بالا آمدن سایتتان در گوگل شمارا جز دارندگان رتبه قرار میدهد.برای آشنایی بیشتراز بک لینک با ما در ادامه همراه شوید .

بک لینک چیست ؟

یکی ازارزشمند ترین عامل ها برای رشد سئو یک سایت مربوط به بک لینک آن میشود در واقع در جواب بهبک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن سایت ها برای اینکه بتوانند رتبه با اهمیتی را در گوگل میان سایر سایت ها کسب کنند نیاز بسیاری به بک لینک خواهند داشت . در واقع اسم دیگر بک لینک ک شاید برای بسیاری از مدیران سایت ها آشنا تر باشد همان لینک بیلدینگ میباشد. این موضوع اگر چه بسیار ساده است اما محدودیت های خاصی را دارد.

اگر بخواهم به شکلی واضح تر و ساده تر این موضوع را به شما معرفی نمایم باید بگویم بک لینک یعنی وجود لینک شما در سایر سایت ها ک با کلیک کاربر میتواند به سایت شما و صفحه مورد نظر خودتان فرود آید. در اصل میتوان گفت مانند دریافت لینک شما در سایر سایت ها میباشد ک کمک بسیاری را در رتبه گیری شما توسط گوگل خواهد داشت.پس حتما بک لینک را برای داشتن سئو سایتی حرفه ای مهم بدانید  .

بک لینک دائمی چه مزایایی دارد؟

امروزه با وجود پیشرفت بازاریابی های دیجیتالی بهترین روش برای بالا بردن سایت میتواند مرتبط به بک لینک های دائمی باشد . در واقع بک لینک های دائمی دقیقا بر خلاف اهمیت زیادش به راحتی دریافت میشود . و تاثیر بسزایی را در ایندکس شدن سایت میگذارد البته این را هم بگویم ک با وجود نکات قابل توجه و ریزی ک روش بک لینک دارد در صورت رعایت نکردن آن ها دقیقا برخلاف این اتفاق رخ خواهد داد وبرایندکس شدن سایت شما توسط گوگل اثرات منفی میگذارد.

در صورتی ک سایت شما نمرات منفی را دریافت کند تاخیر بیشتری را برای ایندکس شدن به همراه خواهد داشت . پس بک لینک ها همانطور ک مفید هستند نیز برخی بسیار زیان آورد بوده و حتی منجر به این خواهد شد ک سایت شما توسط گوگل جریمه نیز شود . پس قدم اول قبل از فکر کردن به بک لینک ؛سئو سایت شما خواهد بود در نتیجه بهتر است برای بالا بردن سایت از خود گوگل و فاکتور های موجود در آن استفاده نمایید و خیلی سریع وارد مرحله بک لینک نشوید .

نمونه هایی از بک لینک دائمی

در واقع نوشتن محتوا برای خیلی از مدیران هم زمان بر است و هم هزینه قابل توجهی را دارد پس نوشتن یک محتوا به شکلی رایگان میتواند توجه آن هارا جلب نماید و رضایت را برای قرار دادن لینک سایت خود در آن محتوا به عنوان سایت مرجع  از مدیران آن سایت ها بگیرند .

اینفوگرافیک(عکس):

در دنیای امروز ک غرق در عکس ها شده و البته وجود اینستاگرام و اینگونه شبکه های اجتماعی ک باعث رایج تر شدن این موضوع شده شما میتوانید با طراحی اینفوگرافیکی حرفه ای  و پیشرفته با جذابیت بالا باعث شوید تا ک مخاطبان و کاربران عکس شما با لینک قرار گرفته شده سایت شما بر روی آن را برای هم دیگر شیر کرده یا به زبان ساده تر به اشتراک بگذارند و همین زمینه اصلی برای داشتن یک بک لینک دائمی را برای شما فراهم می نماید .

کلمه کلیدی در لینک:

در لینک دادن سایت ها چیزی ک خیلی مهم هست این میباشد باید لینک ارتباط مستقیمی با  کلمه کلیدی مرتبط به محتوای آن صفحه ای ک توسط لینک به آن میرسیم داشته باشد تا ک کاربر گمراه نشود و ارزش سایت و صفحه شما حفظ شود. پس حتما برای اینکه شما بک لینک دائمی پرسودی را کسب کنید لازم است تا ک به این مورد توجه داشته باشید زیرا ک این دلیل اصلی برای حفظ ارزش و اعتبار (سندیت) سایت شما میباشد .

مصاحبه با افراد محبوب:

یک راه دیگر برای کسب بک لینک دائمی فوق العاده مفید به مصاحبه بستگی دارد . اگر شما از افرادی ک دارای محبوبیت زیادی در بین مردم هستند را برای مصاحبه انتخاب کنید و آن را در سایت خود قرار دهید بی نهایت در شبکه های اجتماعی تعامل چشمگیری را خواهید داشت . البته ناگفته نماند ک این روش باید با موضوع سایت شما تطابق داشته باشددر غیر این صورت فوایدی را  برای ایجاد ترافیک در سایت شما به همراه نخواهد داشت .

لینک های داخلی سایت :

شما برای اینکه کابر را برای زمان بیشتری داخل سایت خود نگه دارید باعث بالا رفتن سطح سایت خود خواهید شد . در واقع وجود بک لینک های صفحاتی در صفحات دیگر سایت کاربر را با موضوعاتی جدید و مورد نیاز درگیر خواهد کرد و همین باعث خواهد شد تا گوگل شمارا  به عنوان یک سایت مفید برای مخاطبان شناسایی بنماید. پس لینک های داخلی هم چیزی از لینک های خارجی کم ندارند و به همان مقدار میتوانند برای سایت مفید باشند .

تولید محتوای صحیح:

برای دریافت بک لینک های دائمی شما نیاز دارید تا محتوای خوبی را تولید نمایید محتوایی ک برای کاربران مفید و صد البته ک کوتاه و مختصر نیز باشد زیرا ک امروزه مردم علاقه ای به خواندن جملات بلند و طولانی نشان نمی دهند و ناگفته نماند ک بسیاری از آنها هم وقتی برای خواندن مطالب طولانی ندارند . پس پس به دو نکته در تولید محتوا برای داشتن بک لینک دائمی توجه کنید یکی مفید بودن و دیگری مختصر بودن آن است .

تاثیرات بک لینک بر سئو

در اصل بک لینک ها رابطه مستقیمی با سئو دارند زیرا ک بک لینک هایی ک شما از سایت های دیگر دریافت میکنید بسیار میتواند در رشد و صعود شما نقش اسای داشته باشد یا حتی در غیر این صورت اگر سایتی ک از آن بک لینک دریافت کردید بی ارزش باشد هیچ تاثیرمثبتی در بالا رفتن و کسب رتبه سایت شما ندارد . برگردیم سر بحث قبلی اگر سایتی ک از آن دریافت لینکی یا بک لینک دارید سایت با اهمیت و بزرگی باشد و از نظر سئو بسیار سایت مهمی تلقی شود شما نیز با دریافت لینک از آن ها میتوانید خودرا نیز مانند آن سایت ها به بالا ببرید.

در واقع اگر بخواهم درباره موضوع بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن اساسی تر بگویم شما در این روش هر چقدر به سایت های مهم و بزرگ وابسته شوید رشد چشمگیری خواهید داشت . زیرا اعتبار آنها برای شما امتیاز خوبی را دارد و میتواند شمارا نیز مانند یک سایت معتبر در گوگل نشان دهد. پس حتما توجه به این موضوع را جدی بگیرید. سپس بعد از گذشت یک ماه از بک لینک شما در الکسا بک لینک هایتان تعدادشان رو به افزیش خواهد رفت . و البته دوهفته بعد از دریافت بک لینک ها آن ها در بمستر و اینترنال گوگل ظاهر خواهد شد. به همین سادگی شما میتوانید سایت خودرا در معرض دید همه بگذارید .

بک لینک های FOLLOW و NOFOLLOW

در زمینه بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن بیان ساده در رابطه با FALLOW و NOFALLO این میباشد ک در واقع در حالت عادی تمام بک لینک ها حالت FALLOW دارند در واقع فالو به معنی این است ک تمام اعتبار یک صفحه با لینکی ک در آن قرار گرفته انتقال می یابد و موتور های جست و جو نیز آن هارا به اینگونه تشخیص میدهند . و در صورتی ک اگر سایتی لینک خودرا NOFALLOW کند دیگر این اعتبار و امتیاز های برتر  از سایت شما به صفحه مقصد متنتقل نخواهد شد .

البته این را بگویم ک لینک های NOFALLOW از محبوبیت زیادی برخوردار هستند زیرا ک اینگونه از لینک ها با وجود اینکه اعتباری را از سایتی به صفحه ای دیگر منتقل نمیکند اما یک حسن بسیار با ارزشی را دارا است و آن این بوده ک تعادلی را میان لینک های FALLOW و NOFALLOW ایجاد میکند و این از نمونه نکات مهمی برای الگوریتم پنگوئن بوده و باعث میشود ک لینک سازی ها ی خارجی طبیعی توسط آن طبیعی شناسایی شود .

اثر گذاری بک لینک های قدرتمند

بک لینک هایی ک شما از سایت های ایندکس شده قدرتمند دریافت میکنید به علت اینکه بارها و بارها و یا حتی هزاران بار ایندکس شده در گوگل هستند با دریافت لینک از آنها به معنای واقعی شما هم در هزاران صفه آنها بالا آمده و باعث صعود خوبی در سایت خود با توجه به بک لینک انجام شده دریافت میکنید . پس به این نکته خیلی توجه داشته باشید ک حتما خودرا به سایت های بزرگ متصل نمایید تا ک بهره لازم را از بک لینک ببرید.

شاید مدیران زیادی باشند ک به این موضوع دقت ندارند و هنوزم بگویند ک بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن را هم ندانند در صورتی ک بک لینک های موفق زمانی شکل میگیرند ک به سایت های موفقی متصل باشند و همین باعث همشکل شدن سایت شما با سایت های برتر میشود. پس حتما از سایت هایی بک لینک را دریافت کنید ک حداکثر صفحات آن توسط گوگل ایندکس شده باشد.

تشخیص بک لینک های ارزشمند توسط گوگل

بک لینک ها شامل ارزش های متفاتی هستند و با یکدیگر تمایز دارند زیرا ک فاکتور های زیادی برای گوگل در تشخیص بک لینک عالی و موثر وجود دارد ک در ادامه ما چند پاسخ در رابطه با بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن چند معیار بررسی بک لینک توسط گوگل را به شما معرفی خواهیم کرد.

اعتبار دامنه:

در اینجا باید بگویم ک یکی از تاثیر گذارترین عوامل بر روی بک لینک دامنه یک سایت میباشد. برای تشخیص بهترین دامنه یک سایت هم موارد زیادی لازم به ذکر است مانند عمر دامنه و تعداد بک لینک های دریافتی و نوع دامنه و فعالیت در شبکه های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر . این موارد بر روی بک لینک اثر گذاشته و بک لینک هم به شکلی موثر میتواند جایگاه یک سایت را توسط ارزش دامنه اش تعیین کند .

اعتبار صفحه :

همین اول کاری بگویم ک اکر صفحه ای در سایتی دارای لینک سازی های داخلی قدرتمندی باشد میتواند ارزش خودرا روز به روز بالا و بالاتر ببرد.صفحه های یک سایت ممکن است خود به تنهایی ارزشی نداشته باشند یا بهتر است اینطور بگویم ک بک لینکی ک دریافت میکنید صفحه خوبی را برای شما بالا نیاورد در صورتی ک امکان دارد آن صفحه دارای دامنه بسیار قدرتمندی باشد ولی خود صفحه از اعتباری برخودار نباشد .

موضوع سایت لینک دهنده مرتبط با سایت شما:

در این بخش همانطور ک از عنوانش مشخص است موضوع این میباشد ک باید بک لینک های موجود در سایت شما حتما مرتبط با سایت شما باشد در غیر این صورت نه تنها ارزشمند نخواهد بود بلکه هیچ تاثیری برای بالا رفتن اعتبار سایت نیز ندارد. برای نمونه میتوانم بگویم مثلا سایت شما در زمینه خودرو میباشد ولی تمام بک لینک های موجود در سایت شما درباره لوازم آرایشی میباشد.

تعداد لینک های ساخته شده خارجی :

حتما به تعداد لینک های خارجی باید تجه داشته باشید زیرا  تعداد بالای لینک های داده شده به شایت های متفاوت باعث کاهش ارزش آن سایت میگردد. در واقع افزایش تعداد سایت هایی ک در یک دامنه قرار گرفته اندو لینک سازی شده باعث کاهش ارزش دریافتی هر کدام از آن ها میشود . به زبان ساده تر بخواهم بگویم در حقیقت سایت هایی ک در زمینه ریپورتاژ آگهی فعال هستند قطعا این کار را انجام داده اند ک لینک های خودرا به شکل گسترده ای در میان انواع سایت ها قرار داده است .و این روش لینک سازی را  بسیار بی ارزش میکندو البته از اعتبارش هم کاسته میشود .

مکان قرارگیری بک لینک:

از موضوعات مهم دیگر ک اهمیت بک لینک را کم و یا زیاد میکند مکانی است ک بک لینک در آن قرار میگیرددر اصل بک لینک های قرار گرفته در محتوای یک سایت بسیار با اهمیت است و البته به زبان دیگر میتوان گفت جایگاه طلایی بک لینک ها همان محتواهای سایت میباشد.و البته اگر ک بک لینک ما در فوتر و یا سایدار مستقر باشد شرایط به کلی تغییر خواهد کرد زیرا ک فوتر و یا سایدبار ارزش چندانی برای بک لینک ها ندارند ولی یک نکته مثبتی ک آنهارا خاص جلوه میدهد این میباشد ک در تمام صفحات سایت موجود میشود و تنها به یک صفحه یا برگه بسنده نمیکند پس در انتخاب محل بک لینک دقت فرمایید .

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

در ادامه مبحثبک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن باید بگویم . لینک سازی ها تنها به دو دسته مهم تقسیم شده اند :لینک سازی خارجی و داخلی در این نوع از این سازی ها تنها تفاوتی ک دیده میشود پیوند های بین صفحات سایت های مختلف و یا یک سایت است. در اصل اگر ما بک لینک سایتی را درون خودش جایگذاری کنیم برای مثال دو صفحه از یک سایت را به هم وصل نمایم و این کار را میشود با دادن بک لینک یک صفحه به صفحه دیگری از یک سایت انجام داد. در صورتی ک لینک سازی خارجی اینطور نیست و تنها تفاوت ریز آن با لینک سازی داخلی این میباشد ک ما بک لینک یک سایت را به صفحه سایت دیگری انتقال میدهیم در این صورت لینکسازی را به شکل خارجی انجام داده ایم .

انواع روش های لینک سازی خارجی

ابتدا باید بدانید ک شما برای اینکه بتوانید لینک هایی را از سایت های مختلفی دریافت نمایید باید روی محتوای خود به شدت تمرکز داشته باشید زیرا ک این امر باعث میشود دریافت لینک شما درسایت بالا برد .برای لینک سازی راه و روش های بسیاری به وجود آمده است ک یکی از راحت ترین آنها این میباشد ک بروید و یک بک لینک متنی خریداری بکنید یا ک در سایت های مربوط به موضوع خود کامنت هایی بگذارید و سعی کنید در شبکه های اجتماعی حدالمکان فعال باشید و در نهایت دومورد از مهم ترین آنها کبرای لینکسازی خارجی پیشنهاد میکنم ریپورتاژ آگهی و ساختن یک پروفایل در سایت های کاملا مطمئن میباشد .

شناسایی بک لینک های مضر

علاوه بر دریافت اطلاعاتی از اینکه بک لینک چیست؟ معرفی انواع بک لینک و ۶ عامل تاثیرگذار بر آن باید مواظب زیان آن نیز باشیم .اولین بک لینک های مضر شامل مرتبط نبودن بک لینک های دریافتی با موضوع سایت میباشد . دومین مورد به کامنت ها و ارسال دیدگاه در وبلاگ سایت ها مربوط میشود ک این اصلا مناسب نیست زیرا ک اینگونه سایت ها اکثرا اسپم یا ضعیف میباشند و ضرر زیادی را برای ما به همراه خواهد داشت.سومین مورد به سایت های متفرقه میپردازد به هیچ عنوان به سایت هایی ک بک لینک های شما را به ازای پول در فوتر و یا سایدبار خود جای میدهند اعتماد نکنید.

زیرا ک ضربه بزرگی را به شما وارد خواهند کرد اینگونه سایت ها به علت محتوای ضعیف و یا بی ارتباط بودن موضوع سایت و وجود پیوند هایی به بیرون از صفحه اصلی اصلا مناسب نیست.و اما آخرین پیشنهاد من به شما این است ک به هیچ عنوان از ابزار هایی ک برای سایت به شکل اتوماتیک لینک میسازند استفاده نکنید زیرا در اکثر واقع یا بهتره بگویم همواره لینک هایی ک میسازد اسپم میباشد و زیان زیادی به سایت شما وارد میکند .

نتیجه کلی

در نتیجه دریافتیم ک بهترین روش ها برای بالا بردن سایت خود در گوگل و موتورهای جست و جو میتواند ارتباط خوبی با بک لینک داشته باشد . پس ما امروز دریافتیم ک با انجام صحیح این مورد به شکل عجیبی به ییشرفت هرچه سریع تر سایت خود کمک خواهیم کرد .

اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده و به شما راه درست و حسابی را برای پرورش سایت خود نشان داده پس حتما دیدگاه خودتان را دررابطه با این موضوع برای ما ارسال نمایید . امیدوارم ک سایت شما هم جز بهترین ها در گوگل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست