سئو کلاه سیاه چیست ؟

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزانم برای خیلی از کاربران سوال میباشد ک اصلا سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO چه میتواند باشد .ما امروز میخواهیم درباره یکی از مخرب ترین روش های رتبه گیری ک با سئو انجام میشود را در وب سایت مکسی وب مورد بررسی و کاوش قرار بدهیم . خیلی از سایت ها برای اینکه فقط در صفحه اول گوگل رتبه برتری را کسب نمایند به سراغ سئو کلاه سیاه میروند ک اصلا اعتباری ندارد و خیلی زود زیان های جبران ناپذیری را در آینده به سایت وارد مینماید .

از اساسی ترین موارد در سئو میتوان به به روزرسانی های فاکتور های آن اشاره کرد . سئو هم مانند هر چیز دیگری دارای مقرراتی میباشد ک اگرسایتی در چارچوب آن به درستی حرکت کند رشد چشم گییری شامل حالش خواهد شد . و البته بر خلاف این موضوع اگر ک سایتی از قوانینش سرپیچی کند و بلاخره توسط گوگل شناخته شود بعد از جریمه شدن دیگر نمیتواند به اوضاع و احوال قبل از جریمه شدن توسط گوگل برگردد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و احتیاط کردن برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه در سایت خود حتما ادامه مطلب را با ما همراه شوید.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

ابتدا میخواهم شما را با مفهوم اصلی سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO آشنا بکنم در اصل زمانی ک مدیر سایتی میخواهد تمام قوانین را برای کسب رتبه اول گوگل کنار بزند وارد بخش سئو کلاه سیاه میشود در این قسمت آن ها سعی دارند ک تنها با چند روش به ظاهر پیچیده گوگل را فریب داده و خودرا بالا بکشند غافل از اینکه گوگل از آن ها باهوش تر بوده و به راحتی تشخیصشان میدهد .

ناگفته نماند ک هیچ گاه نمیشود راه چند ساله را با چند ترفند ساده طی کرد و خودرا به درجات بالا در گوگل رساند زیرا ک گوگل چنین سایت هایی را به راحتی آب وردن بعد از بررسی های پیوسته میشناسد و قطعا کاری ک میکند جریمه آن سایت است زیرا ک آن سایت از قوانین به درستی پیروی نکرده است و سعی در دور زدن نکات مهم سئو در سایت خود داشته است .

نکات مهم در سئو کلاه سیاه

راه و روش های زیادی برای کسانی ک میخواهند سئو را دور بزنند وجود دارد ک با انجام هر یک از آنها به راحتی میتوانید به سایت خود حداکثر آسیب را وارد نمایید .یکی از آن روش ها ک اصولا مدیران سایت ها آن را مهم و بی ضرر تلقی میکندد استفاده از لینک ها است یا همان خریداری نمودن لینک ک این روش اگر بدون آگاهی و از راه غیر قانونی صورت بگیرد به حدی ک امکان داشته باشد سایت شمارا دچار ریزش و نابودی میکند .

البته در ادامه این موضوع کامنت های اسپم هم دست کمی از لینک های خریداری شده ندارند و به همان مقدار یا بیشتر میتواند زیان آور باشد .حتما به کپی بودن محتواهای خودتان دقت کنید زیرا ک گوگل به آسانی این را میان سایت های مختلف درک کرده و میشناسد و شما را به عنوان یک سایت فعال در زمینه سئو کلاه سیاه شناسایی مینماید.جالب تر این میباشد ک عضی از تولید کنندگان محتوا برای اینکه تظاهر کنند ک محتواهای متنی آن ها کپی نیست می آیند و تیتر ها و عنوان ها و کلماتی از متن را در آن تغییر میدهند.

تا ک ادعا کنند این محتوا فقط و فقط مختص خودشان است و از جایی کپی برداری نشده است در صورتی ک گوگل زرنگ تر از این حرف ها است .پس از موارد باقی مونده درباره سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO دو مورد دیگر ک در این محتوا در حیطه سئو کلاه سیاه میباشد پنهان کردن متن از کاربران و استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد است ک این دو مورد هم نه تنها باعث رشد سایت شما نمیشود بلکه سایت را روز به روز رو به نابودی میکشاند .

خریداری لینک ها

در ادامه مبحث سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO موضوع قابل توجهی در رابطه با خرید لینک ها این است ک کاملا این موضوع بر عکس عقاید مدیران سایت عمل میکند ور واقع بسیاری از دارندگان سایت برای اینکه برای محتوا نویسی پول زیادی را صرف نکنند دست به چنین کارهایی مانند خرید لینک ها می زنند با اینکه این کارامتیاز منفی به همراه خواهدداشت.

آن ها به تصور اینکه ورودی های سایت را افزایش دهند این کار را میکنند و بی خبر از این هستند ک این راه جز زمینه های سئو کلاه سیاه محسوب میشود و انجام بیش از حد و نادرست آن آسیب زننده خواهد بود در اصل شاید ک با این روش بتوانند کسب رتبه عالی داشته باشند ولی ماندگاری آن ها در آن رتبه برتر تاریخ انقضایی نخواهد داشت و به سرعت فاقد امتیاز خواهند شد .

کامنت های اسپم

به هیچ عنوان به سایت خود اجازه این را ندهید ک همه کامنت های وبلاگ را به نمایش بذارد زیرا  ک امکان دارد شما بی دلیل و بدون اطلاع شما جز فعالان سئو کلاه سیاه شوید. خب در واقه شاید برایتان سوال باشد ک اصلا کامن اسپم چیست باید در جواب بگویم زمانی ک افردی ناشناس می آیند و زیر محتواهای بلاگ شما لینک سایت خودرا قرار میدهند.آن هم در صورتی ک هیچ ارتباطی با موضوع سایت شما ندارند را کامنت های اسپم میگویند ک اعتبار سایت را نه تنها پایین میاورند بلکه آن سایت را هم بی ارزش جلوه میدهد .

پس نه خودتان این کار را انجام دهید و اجازه دهید ک دیگران این کار را با سایت شما بکنند و برای جلوگیری از این کار دو روش دارد یا اینکه noopener noreferrer nofollow را در سایت خود فعال نمایید تا ک نه اعتباری از سایت شما به لینک قرار گرفته در سایتتان اضافه شود و هم باعث جریمه لینک قرار گرفته در سایت شما توسط گوگل شود . روش دوم این است ک به تنظیمات سایت خود مراجعه کرده و نگذارید تا کامنت ها بدون بررسی نمایش داده شوند این هم دو روش موثر برای جلوگیری از کامنت های اسپم شده میباشد .

محتواهای کپی

از خطرناک ترین موارد در رابطه با موضوع سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO باید به متن های کپی شده اشاره بکنم .از مهم ترین و البته ارزشمند ترین قسمت ها برای گوگل محتواهای تولید شده میباشد ک اگر خدایی نکرده این محتواها کپی باشند به شکل بسیار بدی شمارا جریمه کرده و اعتبار ساتتان را نابود خواهد کرد پس خیلی مواظب این قضیه باشید .

بگذارید به زبان ساده تر بگویم شما تا زمانی ک از محتواهای کپی شده استفاده بکنید به هیچ عنوان نمیتوانید رشد کنید زیرا ک با ارزش ترین راه برای رتبه گیری یک سایت ک خیلی هم راحت و بی هزینه و بسیار موثر است میباشد همین تولید محتوای صحیح است ک اگر کپی نباشد و با مفهوم و مورد پسند کاربران باشد گوگل صد درصد به آن امتیاز خواهد داد .

تغییر عبارات متن

در واقع راه و روش جالبی برای ادعا کردن به کپی نبودن متن وجود دارد ک بسیاری از این ترفند استفاده میکنند و در سر چنین فکر میکنند ک زرنگی کرده اند و به هیچ عنوان محتوای کپی آن ها تشخیص داده نمیشود . آن روش این میباشد ک تولید کننده محتوا می آید یک متن را از یه سایت دیگر کپی میکند و بعد از این کار دست به تغییر چند نمونه از عبارات مهم و غیر مهم متن میزند و از نظر ظاهری آن هارا از متن محتوای اصلی متمایز میکند .

این عبارات شامل کلمات موجود در متن میباشد در واقع این کار نوعی دزدی هم به حساب می آید دزدی ک از لحاظ ادبی شکل گرفته است . گوگل هم این موضوع را بعد از چند باری اسکن متوجه میشود و سایت شما را از تمام امتیاز های کسب کرده محروم میکند و علاوه بر این هم جریمه ای نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد . پس به هیچ عنوان سعی نکنید از این طریق دست به دور زدن قانون سئو  بزنید .

پنهان نمودن متن

 از موارد سئو کلاه سیاه ک مدیران و تولید کنندگان سایت با توجه به اینکه از عواقب آن با خبرند ولی باز هم انجامش میدهند و جزئی از سر تیتر سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO می باشد. پنهان نمودن متن از چشم کاربران میباشد. در این روش تنها چیزی ک میتواند محتوارا بررسی نماید موتور جست و جو میباشد و این تنها برای گوگل یا  موتور جست و جو امکان پذیر میباشد  ک از محتوای گذاشته شده سایت دیدن نمایند.

کاربران دیگر حتی از وجود چنین سایتی با محتواهای داخلش خبری ندارند زیرا ک به چشم آن ها دیده نمیشود و آشکار نیست. این هم از دسته کلاه سیاه سئو است ک بعد از شناسایی توسط گوگل جریمه ای را به همراه دارد ولی با این وضع خیلی ها از آن در حال حاضر استفاده مینمایند .

کلمات کلیدی زیاد

سئو برای هر صفحه از سایت در رابطه با کلمات کلیدی آن بودجه بندی را قرار اده است و تعین کرده ک برای مثال در هر صفحه این سایت حق دارد x مقدار از کلمه کلیدی استفاده کند به زبان بهتر اگر ک در این صفحه من بیشتر از حد نساب از کلمه کلیدی ( سئو کلاه سیاه چیست؟ 6نکته مهم درباره Black Hat SEO ) استفاده کنم گوگل به من اخطار میدهد پس این یکی از نکات با اهمیت در سئو به شمار میرود .

اگر ک بیش از حد از کلمه کلیدی در صفحه ای از سایت بهره برداری شود شاید ک در گذشته این موضوع برای گوگل یک پوهن مثبت شمرده میشده است اما امروزه و در حال حاضر جز خط قرمز های این موتور جست و جو است و انجام آن جریمه سنگینی را از سمت گوگل برای سایت ما خواهد داشت . و شما را به عنوان یک شخص فعال در سئو کلاه سیاه خواهد دانست .

نتیجه کلی

در نتیجه در یافتیم ک هیچ جوره و با هیچ ترفندی نمی توان گوگل  را دور زد و در صورتی ک ما را به عنوان یک کنشگر در سئو کلاه سیاه بررسی کند عواقب جبران ناپذیری را برای ما ایجاد خواهد کرد . پس به هیچ وجه سعی نکنید با انجام کار های غیر قانونی نتایج سریع اما پوچی را دریافت کنید .اگر ک از این محتوا سود کافی را دریافت نمودید و اطلاعات زیاد و مفیدی را کسب کردید .

حتما دیدگاه خود را برای ما بگذارید در صورتی ک سوالی دارید ما در خدمت جوابگویی به شما هستیم . پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات در راه رشد سایت خود حتما به محتوای نکات مهم در تولید محتوا متنی که باید رعایت کنید هم مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست