چرا باید از سوشیال سیگنال استفاده کرد

به نام با شکوه ترین خالق جهان. سلام عزیزان امروز قصد داریم در وبلاگ مکسی وب در رابطهچرا باید از سوشیال سیگنال استفاده کنیم؟ صحبت کنیم و ضروریت ها و اهمیت آن در سئو را بررسی کنیم.از آنجایی که امروزه در شبکه های اجتماعی مهم و پر اهمیت، کاربران مطالب و پست های زیادی را با یکدیگر در این محیط های مجازی به اشتراک میگذارند.

باید گفت اهمیت سوشیال سیگنال ها در سئو به همان اندازه اهمیت زمان حضور کاربر در صفحه وب، بک لینک و کیفیت کار و محتوا است. افراد و کسب و کار هایی که تلاش بر این دارند که رتبه سایت خود را بهبود ببخشند، باید بتوانند با داشتن یک استراتژی جامع و مفید در شبکه های اجتماعی در کنار دیگر روش های معمول سئو به اهداف خود در این زمینه برسند.

سوشیال سیگنال (social signal) چیست؟

قبل از دانستن سوال چرا باید از سوشیال سیگنال استفاده کنیم؟ باید مفهوم آن ا دریابیم.سوشیال سیگنال به مجموعه تمام فعالیت های شما و دنبال کنندگانتان در شبکه های اجتماعی گفته می شود که توسط موتور های جست و جوگر قابل رویت و دیدن می شود.این نوع سیگنال ها به حالت های زیر می توانند باشند:

لایک، کامنت و منشن کردن در اینستاگرام
لایک، ریتوئیت، منشن و کامنت در توئیتر
لایک، کامنت و منشن در فیس بوک
سیو و کامنت در پینترست
لایک، کامنت، منشن و شیر در لینکداین

در تمام موارد بالا کلیک بر روی ورود به سایت شما از روی پروفایل کاربری خود یا پست هایی که قرار می دهید هم شامل می شود.با توجه به تعریفی که برای سوشیال سیگنال و مطالبی که گفته شد، این گونه فعالیت ها به دست گوگل یا دیگر م.ت.ر های جست و جوگر باید حتما قابل ترک کردن باشد تا جزء سوشیال سیگنال به حساب بیایند. برای مثال دایرکت اینستاگرام، افرادی که با استوری شما در تعامل هستند یا تعداد اشخاصی که از طریق اینستاگرام با شما تماس تلفنی می گیرند جزء سوشیال سیگنال ها به حساب نمی آیند.

ارتباط سوشیال سیگنال با سئو در چیست؟

وقتی سوشیال سیگنال افزایش پیدا میکند نشان دهنده خوب بودن اعتبار دامنه و ارزشمندی URL است.در اصل وقتی تعداد زیاد و قابل توجه ای از کاربران یک صفحه را با یکدیگر به اشتراک میگذارند یا پست های مربوط به صفحه ای را لایک می کنند، نشان میدهند که آن صفحه خاص و دارای ویژگی های خوبی بوده و دارای محتوا های جالب یا مفید می باشد.موتور های جست و جوگر مانند گوگل به دنبال همچین نشانه هایی هستند.

 نشانه هایی که نشان دهند یک وب سایت یا یک صفحه دارای محتویات مفید، جالب و قابل تأمل هستند پس ارزش این را دارند که در جایگاه های بالا در صفحات جست و جوی نتایج قرار بگیرند و دارای رتبه بشوند.بنابراین گوگل و موتور های جست و جوگر دیگر تصمیم گرفته اند از سوشیال سیگنال ها به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده کنند که البته این امر به طور مستقیم صورت نگرفته است.

اهمیت واقعی سوشیال سیگنال در چه چیزی است؟

همان طور که می دانیم امروزه شبکه های مجازی کاربردهای فراتر از سخت کانال یا همان پیام رسانی دارند و قابلیت اثر گذاری مستقیم بر روی سئوی فروشگاه های آنلاین را دارند. بنابراین افرادی مانند مجریان بخش آنلان فروشگاه ها باید یک استراتژی پیشرفته و یکپارچه میان شبکه های اجتماعی فروشگاه ایجاد کنند تا تمرکز خود را بر افزایش فروش محصولات و کالا ها، ارائه خدمات و تبلیغ کمپین های سودمندشان افزایش دهند.

علاوه بر این مورد، شبکات اجتماعی میتوانند متصل ترافیک از پلتفرم های اجتماعی به سایتتان باشد. به این ترتیب می توانند ترافیک قابل توجه و مفیدی را ایجاد کنند که اکثر جمعیت این ترافیک ها را خریداران واقعی از سایت تشکیل داده اند.یکی دیگر از فواید شبکه های اجتماعی این است که شما می توانید موقعیت فروشگاه خود را ثبت کنید و از این طریق می توانید بهتر و به راحتی و سریع در سرچ های محلی دیده شوید.

این ویژگی به ویژه برای کسب و کار های کوچک محلی می تواند بسیار مفید واقع شود که اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تعداد خریداران قابل توجه ای را به سمت شما روانه کند.با توجه به تمام مطالب اگر این شبکه های مجازی با توجه به این قابلیت سوشیال سیگنال ها به درستی مورد استفاده قرار بگیرند می توانند در فهرست نتایج جست وجو گوگل رتبه خوبی گرفته و در درجات و رتبه های بالا ظاهر شوند.

اهمیت سوشیال سیگنال ها بیشتر است یا بک لینک؟

این مسئله که سوشیال سیگنال اهمیت بیشتری دارد یا بک لینک به موارد و پارامتر های زیادی بستگی دارد به عنوان مثال اگر بک لینک های خود را از بلاگ فنی با لینک های نوفالو دریافت کرده باشید اما در مقابل سوشیال سیگنال های بسیار قوی با کاربرانی که دائما با شما در تعامل اند داشته باشد، قطعا در این حالت سوشیال سیگنال اهمیت بالاتری خواهد داشت.
اما اگر به طور کل در نظر بگیریم کیفیت و تعدادی که بک لینک ها دارند از اهمیت بالاتری برخوردار است.اما طبق پیش بینی هایی که شده است انتظار می رود در سال های آینده اهمیت بک لینک ها کاهش یافته و مواردی مانند سوشیال سیگنال ها بسیار با اهمیت تر شوند و بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.پس بی شک بهترین راهکار برای رشد سایت شما آشنایی با سوشیال سیگنال میباشد.

جمع بندی

در آخر باید گفت گوگل همیشه سعی داشته تا نظر کاربران خود را هر چه بیشتر به سمت مثبت بکشاند و این امر را به روش های مختلف انجام داده است. قطعا یکی از راه هایی که سیگنال این موضوع که یک سایت قابل قبول و تایید بخش بسیاری از کاربران است همین سوشیال سیگنال هایی است که وجود دارد.هرچه میزان درگیر شدن دنبال کنندگان شما در شبکه مجازی بیشتر شود این سیگنال که سایت شما از اعتماد، اعتبار، جذابیت و تخصص بالاتری برخوردار است بیشتر به گوگل فرستاده می شود. در کل باید گفت ک به راحتی از کنار این موضوع کنار نروید.

پس با توجه هر چه بیشتر به اهمیت این سوشیال سیگنال ها و استفاده هر چه کاربردی تر و به کار گیری آن ها به درستی، سعی کنید تا از این الگوریتم مفید نهایت استفاده و سود را ببرید و از آن در جهت افزایش رشد و رتبه سایت خود استفاده کنید. اگر از مسائل دیگری که مهم ترین آنها سئو سایت میباشد اطلاعاتی ندارید پیشنهاد میکنم حتما به محتوای آنالیز کامل سئو وب سایت یک سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست